Народните представители гласуваха набързо и без да променят размера на партийните субсидии. Това стана по време на обсъждането и приемането на второ четене на бюджета за 2019.
Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС
97 депутати гласуваха "за" запазването на парите на партиите в размер на 11 лв. за получен глас на последните избори. 46 депутати бяха против, а трима се въздържаха.
Текстът мина без нито едно изказване от трибуната, било то за, или против.
ГЕРБ не направиха предложение в унисон с позицията на техния лидер Бойко Борисов.
Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент
Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори
Самият той преди седмица, при гостуването си при Слави Трифонов коментира темата, като декларира готовност да предложи намаляване на държавната субсидия за политическите партии.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проф. Киров: В съдебното решение за незаконните депутати има нарушение на Конституцията
Още: Един от касираните парламентаристи: Никой не се е родил депутат, няма драма
Все пак трябва да се отбележи, че премиерът не скри резервите си, че такова намаляване на партийните пари крие рискове за партиите, които ще станат зависими от олигарсите.
"Има риск, голям при това от този ход, но аз мога да поема ангажимент и ще го предложа. Ще го предложа. Но всеки от нас, политик, водещ или всеки останал трябва да знае пред какви рискове се изправяме.
Затова според мен субсидията не е голяма, но пак казвам, щом така е решено, ще го предложа, да видим какво ще стане", каза тогава в тв предаването Борисов. Такова предложение обаче нямаше.
Още: Правителство оцеля, правителството си замина: Новото разпределение на депутатите
Още: С дебат за гъбарите: Стегнато мина второто чете на бюджета на ДОО през комисия