Мисля че Радев е в сложна ситуация. Всички са доста объркани, много планове не им се случиха. Пренареждат тактиката. Въпросът е накъде отиват. Така описа днешната политическа ситуация у нас социалният психолог проф. Антоанета Христова в студиото на bTV.
Още: Опозицията се кани на кабинета "Желязков", плаши с още един вот на недоверие
Още: Започват дебатите по първия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"
Според нея избори 2 в 1 дават позитиви, но дават и негативи, защото може компанията на президента да бъде потисната от кампанията за парламентарните избори. Още повече, че президентът искаше да има друго правителство, за да бъдат забравени негативите от служебния кабинет, затова драмата сега продължава, посочи Христова.
Оценката за Радев е нереална, рейтингът му е изкуствен, категорична е тя. В същото време аз не виждам отиграване на мача. Мачът сега е стартиран – в момент сме в предизборна кампания.
На Радев интересът е парламентарните да бъдат след президентските. С какъв старт започваме обаче – със старт, когато всичко е сринато. Важен сега е бюджетът, но по тази тема ще има сериозен сблъсък, а решението му не е подчинено на интересите на гражданите, коментира социалният психолог.
Още: Хората на Доган ще крепят мнозинството до юни (ВИДЕО)
Още: "Галъп": Всеки втори смята, че ще има предсрочни избори
Христова подчерта, че народът си дава рейтингите на изборите и призова професионалната гилдия, която мери рейтингите на политиците да бъдат по-коректни по отношение на избирателите и да ги пресират с предварителни не особено верни прогнози.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Николай Денков: Категорично няма да подкрепим вота на недоверие срещу правителството
Още: БСП: Прекратиха делото срещу Румен Овчаров за "Мини Бобов дол"
Що се отнася до това от какво зависи нивото на мотивацията да гласуваме – от това, което показаха партиите в парламента. В момента има голямо желание от политически играчи, но много малко капацитет. И това хората го виждат, затова няма и мотивация за участие в избори.
Желанието за наказание обаче намаля и затова на Борисов се качва рейтинга, докато другите показват липсата на капацитет, аргументира позицията си проф. Христова.