Винаги, когато има такива арести по такъв бляскав начин, показва, че има нещо нагласено. Това каза пред Нова телевизия адвокат Людмил Рангелов. И двете страни имат определени слабости. Слабостите на МВР се коментирани многократно. Прокуратурата в конкрентия случай, проявява един стандарт, различен от други случаи.
Още: Проф. Палангурски за 3 март: Този празник не обединява нацията, веят се чужди знамена
Още: Никола Минчев: България няма интерес от свят, в който големите си разпределят сфери на влияние
Информацията професионално погледнато, не е достатъчна за повдигане на обвинения. В Много други случаи същата прокуратура спокойно повдига обвинения, постановява арест за 72 часа и след това иска постоянен арест. Двойният стандарт личи, каза Рангелов.
При разследване за неотложност трябва да има по-бърза комуникация с прокуратурата. Не е изключен последващ арест, но вероятността това да стане, е нищожна. Не е необходимо обвинението и процеса да минават при задържане под стража.
Ако трябва да има последващ арест, нужно е обосновано обвинение, че те се крият. Не наблюдавам остра форма на реваншизъм. При такава информация, каквато бизнесмена Васил Божков подава, да не се намери начин той да бъде разпитан лично, е немислимо, категоричен бе Рангелов.
Още: Росен Желязков посочи как България вижда справедливия и траен мир в Украйна (ВИДЕО)
Още: Официално: Божидар Божанов се отказа от депутатския си имунитет
Сега разбираме защо в Европрокуратурата има 120 сигнала. Прокуратурата работи само за злоупотреби с европейски средства.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ЦИК официално поиска повторно въвеждане на данните от предсрочните избори
Още: "Откъде накъде?": Кирил Петков за номинацията на Росен Карадимов (ВИДЕО)
Още: Десислава Атанасова определи властта като политически Франкенщайн, събран в мол