Така наречените партии на промяната, в които влиза и „Има такъв народ“, изневериха на избирателите за намеренията си за съдебна реформа. Този парламент изгуби много ценно време в нищоправене и най-вероятно ще си остане ялов. Това коментира адвокат Емил Георгиев от „Правосъдие за всеки“. Само преди дни от сдружението внесоха специално искане към председателя на Народното събрание Ива Митева и към председателя на правната комисия в НС Андрей Михайлов за експедитивно приемане на текстовете за закриване на специализирания съд и прокуратура.
Още: Цончо Ганев не посмя да каже директно, че да вземаш пари от "Америка за България" е лошо нещо
Иван Гешев се яви в парламента, забавлява се с изказванията на Бойко Рашков
Парламентът работи частично и много трудно. Това, което направи много силно впечатление е, че постоянните парламентарни комисии се сформираха много бавно, а една от най-водещите е по конституционни и правни въпроси. Тя изгуби ценно време и едва в последните дни вкара в дневния ред законопроекта, който предвижда закриването на специализираните съдилища. Той беше внесен още на 21 юли, напомни Георгиев, пред "Дeбати.бг"
Той все пак отчете като положителен ход, че главният прокурор в бил изслушан в парламента, но мнението му е, че депутатите са били неподготвени за тази дългоочаквана среща. Направиха му две изслушвания – беше хубаво и важно, макар че не бяха добре подготвени. С огромно прискърбие смятам, че резултатът, който отчитаме от „Правосъдие за всеки” е, е и този 46-ти парламент ще остане ялов.
Още: Бивш министър от Тройната коалиция се завръща в МРРБ
Още: Във Франция: Правителството на Байру оцеля след вот на недоверие
Гешев сезира КС за текст от Правилника на парламента
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков към ГЕРБ: Говорите за 18 млрд. дефицит, а за януари има излишък
Още: Николай Денков: Дания ни предостави 348 милиона лева компенсации за военната помощ за Украйна
Той припомни, че още на 10-ти август е бил изпратен призив до всички политически партии да се концентрират около 3-тия мандат и да бъдат отговорни към своите избиратели, както и да си поставят програма минимум, около която имат консенсус. Ще успеят ли все пак депутати