В присъствието на митрополит Николай и духовници от Пловдив в училище „Свети Константин Кирил Философ“ бе открит официално първият в града кабинет по православна религия. В момента над 200 ученици успешно изучават предмета, който е от част от извънкласните дейности.
Още: Предлагат законодателни промени за по-ефективен междуселищен транспорт в Пловдив
Още: Грозно наказание: Учител накарал дете да бърка с голи ръце в тоалетната
„Знаем от Светото евангелие, доказано е и в живота ни, че каквото посееш това ще пожънеш. И добавя светият евангелист – никой, който сее трънки да не очаква да бере грозде. По отношение на духовната сеитба, която ще се извършва в този разсадник на вяра, надежда и любов, какъвто е този кабинет и това прекрасно училище ние се вдъхновяваме в надеждата, че България има бъдеще, заяви при откриването пловдивският митрополит Николай, който лично освети кабинета.
Още: Кметът на Пловдив разпореди засилен контрол на озеленяването на новите обекти
Още: Общинските съветници приеха програмата за подобряване на въздуха в Пловдив
Училището е пионер в религиозната сфера, като въвежда такова обучение още преди 10 години. В момента над 200 деца от 1 до 6 клас веднъж седмично посещават часовете по вероучение. Преди уроците са преминавали в класните стаи, където има обособени кътове. Сега новият кабинет е оборудван с религиозна литература и икони. С децата работят шестима обучени преподаватели.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ето кой е новият директор на Зоологическата градина в Пловдив
„Този кабинет е отдавнашна наша мечта, но нямаше да можем да го направим без съдействието на нашия преподавател по религия Тодор Дапев, който дари голяма част от средствата за оборудването“, заяви директорката Елена Костадинова.
Още: Два пъти на ден обслужват част от контейнерите за смет в Пловдив
Още: Кметът на Пловдив се срещна с посланика на Израел
Освен опитните преподаватели, училището се посещава и от студенти от Богословския факултет на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, които карат стажа си тук. Амбицията на ръководството е часове по религия да бъдат въведени и в часовете на учениците от 7 до 12 клас.