Олимпийският шампион от Париж 2024 Магомед Рамазанов бе посрещнат като герой и във Велико Търново. Борецът с български паспорт ще получи ведомствено жилище и почетно гражданство на Старата столица. Пред родните медии той заяви, че златният му медал е общ - на България и Русия.
Още: Станка Златева: Депутат от ГЕРБ иска да се връща в борбата, няма драма с олимпийски шампион
Още: "Има си правила!": Златева разкри какво ще е бъдещето на бойкотиращите шампиони по борба
Рамазанов става почетен гражданин на Велико Търново
Велико Търново посрещна тържествено Рамазанов и неговия треньор Мирослав Колев. Двамата се появиха пред нетърпеливите си почитатели, развявайки знамената на България и на старопрестолния град. Деца от различни спортни школи в старата столица и треньори се стекоха на стадион “Ивайло", за да приветстват златния медалист, който тренира във великотърновския клуб “Илия Павлов", пишат колегите от "Труд".
ОЩЕ: С гайди и знамена: България посрещна олимпийските шампиони Новиков и Рамазанов (ВИДЕО)
Още: Страхотно! Медал за Ивет Горанова от Европейското по карате
Още: Браво! Нургюл Салимова победи бивша световна шампионка по шахмат по изумителен начин
Защо медалът на Рамазанов е общ?
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Двама братя на подиума: Титла и още 2 медала за България от Световна купа по спортна гимнастика
Още: Български щангист получи доживотна забрана заради употребата на допинг
Магомед Рамазанов отново потвърди, че планира да се установи в България и да остане със семейството си във Велико Търново. В отговор на изявлението на спортиста, зам.кметът на Община Велико Търново Георги Недев заяви, че местната администрация ще му осигури ведомствено жилище. Освен това Магомед ще бъде удостоен с титлата "Почетен гражданин на Велико Търново", а неговият треньор Мирослав Колев ще получи наградата “Велико Търново".
"Мисля, че този медал е общ. България ми даде възможност да участвам на олимпийски игри. В Русия ситуацията е такава, че не мога да участвам. Там съм тренирал дълги години, но България ми даде този шанс, затова медалът е общ. Дори и преди да спечеля отличия, отношението към мен беше чудесно. Сега, с тези емоции, още повече", каза Рамазанов пред медиите.
ОЩЕ: Не държавата, а две личности са "виновни" за олимпийските титли на България в борбата
Още: БФБорба "заплаши" бойкотиращите шампиони, че ще останат без заплата