21-годишната състезателка по кану-каяк Йоана Георгиева е напът да сбъдне най-голямата си мечта - да участва на Олимпийските игри в Париж през 2024 година. Световната шампионка на 200 метра едноместен каяк при девойките до 23 години спечели квота за Игрите в Париж.
Още: Хелмут Марко: Никола Цолов е нашият фаворит за титлата във Формула 3
Още: Исторически резултат за България! Щафетата остана на крачка от Топ 10 на Световното по биатлон
Йоана Георгиева спечели квота за Игрите в Париж
В началото на седмицата Международната федерация по кану-каяк е информирала Българската федерация и Българския олимпийски комитет, че Георгиева има квота за К1 500м жени. В същата дисциплина българката спечели сребро на Световното за девойки до 23 години.
Първа олимпийска квота за българския кану-каяк
Квотата на Йоана Георгиева бе спечелена, след като се класира втора в "Б" финала на Световното първенство за мъже и жени в Дуисбург (Германия), което се проведе в края на август. Тя завоюва и първа квота за България в кану-каяка за Олимпийските игри в Париж.
Още: Голям куриоз в колоезденето: 95% от състезателите объркаха завоя преди финала (ВИДЕО)
През 2021-ва Георгиева каза следното пред радио "Видин": "Големи надежди имам. Готова съм да се боря, да тренирам усилено. Гледам смело напред, ще се боря. Най-важното е да сме живи и здрави, другото ще се нареди. Вярвам, че мога да участвам на Олимпиадата през 2024 година."
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Неуспял във Формула 1 прекратява състезателната си кариера само на 24 години
Още: Скандал на хоризонта: Гриша Ганчев и Христо Маринов готвят манипулация на изборите в БФБ
ОЩЕ: Между големите шамари: 16-годишната Калояна, която мечтае за Олимпийските игри в Париж