Алекс Перейра е детрониран! Руснак е новият цар на UFC в полутежка категория (ВИДЕО)

09 март 2025, 12:14 часа • 729 прочитания

Магомед Анкалаев е новият шампион на UFC в полутежка категория! Руснакът разгроми защитаващия титлата си Алекс Перейра, за да победи с единодушно съдийско решение в Анкалаев двубой на събитието UFC 313, което се проведе в Лас Вегас. 32-годишният състезател триумфира с 48-47 48-47 49-46 на съдийската карта. През по-голямата част от двубоя руснакът оказваше натиск върху Перейра и почти не му даде шанс да нанесе някой от характерните си опустошителни удари.

Анкалаев детронира Алекс Перейра

След дебюта си в UFC през 2021 г. Перейра бързо се превърна в една от най-големите звезди, като само за 7 двубоя стана шампион в две дивизии. След като спечели титлата в средна категория, Перейра премина в полутежка и след като спечели златото, трите му защити през миналата година доведоха до това, че беше обявен за боец на годината на UFC заедно с Илия Топурия. Но в лицето на Анкалаев Перейра беше изправен пред най-голямото си изпитание.

ОЩЕ: Един от най-великите бойци в ММА сложи край на кариерата си

Перейра започна срещата с поредица от удари с крака. До края на първия рунд Анкалаев имаше зачервяване на прасеца, но във втория рунд той постигна успех с няколко комбинации от удари, преди да разтърси Перейра с ляв прав преди гонга. Защитаващият титлата си шампион се възстанови добре в средата на двубоя, като продължи безмилостния си подход с удари с крака, докато Анкалаев отговори с удари и няколко собствени фронтални удара.

Магомед Анкалаев и Алекс Перейра

Превъзходство на Анкалаев

След това руснакът установи контрол с граплинга си, като притисна Перейра до клетката, което накара бразилеца да диша тежко в заключителните етапи на едно равностойно състезание. Перейра нанасе няколко удара, с които запемети съперника си, но руснакът завърши двубоя, като отново контролира действието срещу клетката. И двамата бойци вдигнаха ръце във въздуха в очакване на триумфа, но Анкалаев беше този, който получи победата.

Поражението сложи край на забележителния поход на Перейра в полутежка категория, тъй като той пропусна да защити четвърта титла в рамките на една година, докато Анкалаев спечели 12-та си поредна победа и остава непобеден от 2018 година насам.

ОЩЕ: UFC е друга бира: Пантоха показа на азиатски дебютант откъде изгрява слънцето (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Дария Александрова
Дария Александрова Отговорен редактор
Новините днес