Мисля, че Ахмед Доган няма да се върне в оперативната политика. Това стана ясно от думите на политолога Цветанка Андреева в предаването "Студио Actualno".
Още: Вандализъм, излагация: Слави Трифонов за изстъпленията на "Възраждане" пред представителството на ЕК
Още: Депутат от "Възраждане" е сред задържаните след протеста, двама са обгазени
"Мисля, че неговите хора по-скоро искат да се възползват от неговата харизма. Не мисля, че ще видим Доган напред, най-малкото това би било минус според мен. Доган е на възраст, в която в политиката е съвсем прилично да участваш - на 70 години се смята вече, че имаш и опита. Но рискува харизмата му да бъде развенчана съвсем", отбеляза Андреева. По думите ѝ ролята на Доган на почетен председател на ДПС донякъде легитимира и неговия кръг. "Ако излезе и участва активно в кампания, мисля, че и той самият съзнава, че би загубил", каза тя.
"Очевидно има опит да се групира някакво политическо мнозинство около тезата "Анти Пеевски" и в това мнозинство влиза президентът, влиза определено либералната коалиция, която някакси хем се разграничава от президента, хем обаче влиза в полето на сблъсъка между Пеевски и президента Радев. Ако Радев се приема полуофициално за меката сила на Русия в България, то Пеевски държи евроатлантически курс", отбеляза Андреева.
Според нея в момента, в който ПП-ДБ се мъчат да застанат в този конфликт, попадат в собствения си капан. "Те се опитват да ситуират там и ГЕРБ, за да вземе страна, но някакси Бойко Борисов разполага с целия политически арсенал да води битка, за да не влезе в тази битка", подчерта още Андреева.
Още: ДПС осъжда вандалските действия от симпатизанти на "Възраждане"
Още: Правителството осъди поругаването на сградата на Европейската комисия
Целия разговор гледайте във видеото.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков и Николай Денков осъдиха вандалщината срещу сградата на ЕК в София
Още: ГЕРБ: Категорично осъждаме действията на "Възраждане" и посегателството над сградата на ЕК в София