Професорът от Университета на Южна Флорида и водолаз Джоузеф Дитури живее на дъното на океана почти 100 дни. По думите му през това време той се подмладил и като цяло започнал да се чувства по-добре.
Още: Растенията също страдат от стрес, нов умен сензор им помага
Още: Научен пробив: Превръщат речеви мисли в изговорени думи
Офицерът в оставка от Военноморските сили на САЩ, 55-годишният биоинженер Джоузеф Дитури, живее повече от три месеца, от март до юни, в капсулата Jules с площ от 9,2 квадратни метра на дълбочина девет метра в лагуна до остров Кий Ларго в Атлантическия океан.
Целта на изпитанието била да се изучи как подобна среда и налягане влияят на човешкия организъм.
Мислите могат да причинят реална физическа болка
Още: Математиката е в кръвта ѝ: 13-годишна ученичка е с по-високо IQ от Айнщайн и Хокинг (СНИМКА)
Още: Oткриха липсващата част от легендарна египетска статуя
В резултат Дитури вече е успял не само да счупи световния рекорд за време, прекарано под вода (предишният е 73 дни), но по думите му – и да се подмлади.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Древен гигантски организъм може да е напълно непознат клон на живота
Професорът разказва пред Daily Mail, че е преминал тестове, включително теломерен тест.
Оказало се, че сега теломерите – крайните участъци на хромозомите, които се скъсяват с възрастта – сега при него са с 20 процента по-дълги, отколкото са били преди експеримента. Освен това стволовите му клетки станали 10 пъти повече, нивото на възпалителните маркери се снижило наполовина, а нивото на холестерола – със 72 пункта.
В плановете на Дитури е да живее на дъното до 9 юни.
Още: Отриха голяма гробница в Египет, датираща отпреди 3600 години
Още: Документ на ЦРУ твърди, че Ковчегът на завета е намерен