Здравният министър не прие оставката на шефа УМБАЛ „Св. Иван Рилски"

30 януари 2023, 11:56 часа • 1657 | прочитания

Изпълнителният директор на УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ остава на поста си и ще продължава да ръководи лечебното заведение. Министърът на здравеопазването д-р Асен Меджидиев не е приел подадената от д-р Дечо Дечев оставка и подкрепя настоящото ръководство на болницата, съобщиха от Министерството на здравеопазването.

Още: Нова идея: Всички ваксинации да бъдат вписани в електронните досиета на пациентите

Още: Чудо преди Великден: Мъж получи шанс за живот след чернодробна трансплантация

В разговор между двамата са обсъдени наболели въпроси. Предстоят срещи между ръководството на болницата и Министерството на здравеопазването, на които ще бъдат обсъдени причините за проблемите, възможностите за тяхното разрешаване и бъдещото развитие на лечебното заведение. Министър Меджедиев е поел ангажимент пред него да се обсъдят и решат всички поставени въпроси, относно развитието на болницата. Това се очаква да стане по-късно през деня на среща между двамата.

Припомняме, че тази сутрин медици от болницата се събраха пред лечебното заведение в подкрепа на директора.

"През последните 13 години той направи възможно доброто функциониране на болницата. След сливането с белодробната болница изплатихме задълженията им със собствени средства, затова има натиск от МЗ. След това не срещаме подкрепа и е неясна водената политика. Спонтанно се организирахме, за да покажем подкрепата си с него", обясни медик. А останалите служители смятат, че д-р Дечев е най-добрият мениджър.

Още: Д-р Аспарух Илиев: Няма голяма опасност от големи епидемии

Още: Ваксинация на бременни срещу опасна за бебета болест: Държавен план

ОЩЕ: Служителите на УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ на протест в защита на директора си

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес