Клиничната пътека в случая на жената с фиктивната операция в Бургас е 5400 лева. Гръбнакът се оперира по друга, която е 2900 лева, тук са ендоскопските операции. Не финансовата страна може да не е била водеща. Това каза бившият здравен министър д-р Мими Виткова в ефира на Нова телевизия.
Още: Неврохирургът проф. д-р Зафер Токташ ще консултира безплатно в Пловдив!
Още: Още три области в грипна епидемия
Припомняме, че Милена Стефанова твърди, че лекари от отделението по неврохирургия в частна болница в Бургас са й издали епикриза, в която е упоменато, че ѝ е направена оперативна интервенция, без такава да е извършена. ОЩЕ: Само на хартия: Жена се оплака от фиктивна операция в Бургас
Д-р Виткова сподели изненадата си от реакцията на ръководството на лечебното заведение. "Директорът на болницата създаде неприятно усещане у хората, най-вече липса на доверие. Може да има техническа грешка, разменени епикризи, но да откажеш да обективизраш нещата, това прави лошо впечатление. Разрез от 6 мм няма да не се види на четвъртия ден", заяви тя.
ОЩЕ: След сигнал: „Медицински надзор“ проверява частна болница в Бургас
Още: Грипна епидемия в три области
Още: Влиза в сила забраната за износ на определени лекарства
От своя страна д-р Спас Спасков посочи, че едва след проверка на документацията и преглед на жената, ще може да се твърди със сигурност какво се е случило. "Сега на базата на предположения градим картина. Няма вероятност да няма следа от оперативна интервенция, ако е била извършена такава. Документацията не пасва с това, което виждаме, затова е нужна проверка. Понякога пациентът се договаря с лекаря, че НЗОК ще плати процедурата, а не пациентът. Това е човещина, която означава нарушение на правилата", смята той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!