Собственик на ВЕЦ иска да поеме уличното осветление в девинско село

14 октомври 2022, 14:18 часа • 9561 | прочитания

Собственик на малка водно-електрическа централа е готов да подмени лампите на уличното осветление в девинското село Чуреково с нови енергоспестяващи LED тела за своя сметка. Освен това той е изразил и желание да заплати потребената електрическа енергия от уличното осветление на селото за 2023-та година, информира кметът на Община Девин Здравко Иванов.

Още: "Ръка за майка ми" - кампания в подкрепа на самотни майки и техните деца

Още: В Димитровград: 96-годишна дари 100 000 лв. за детско отделение на болницата

Предложението за нетрадиционното дарение е постъпило в общината от Божидар Малинов - управител на "КИД 2226" ЕООД. Дружеството е собственик на централата, произвеждаща електрическа енергия от възобновяем енергиен източник МВЕЦ "Чурековска". Водната централа е позиционирана в землищата на селата Михалково и Чуреково.

Предстои сключването на договор за дарение от страна на управителя на "КИД 2226" ЕООД и градоначалника на Девин, уточняват от общинската администрация.

ОЩЕ: В помощ на бедни семейства - млад мъж и приятелите търсят и намират начин вече 6 години

Още: "Благодаря, България": Мило македонско писмо заради Кочани се появи в посолството ни в Осло (СНИМКА)

Още: Млад български учен откри нова планета. По-тежка "сестра" на Земята и с вероятност да поддържа живот

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Анита Чолакова
Анита Чолакова Отговорен редактор
Новините днес