"С помощта на всички вас успяхме да съберем нужната сума за закупуването на видео-ЕЕГ апаратура за Клиниката по педиатрия в Пловдив. Благодарим на всички, които се включиха в каузата ни!", съобщиха от Асоциацията за Алтернираща хемиплегия в детството.
Още: Във ВМА направиха уникална за България съдова операция
Още: SOS Детски селища България направи невъзможното, за да събере двама братя
Благотворителната кампания беше стартирана от смолянчанина Антон Кацаров преди близо половин година, а нужните пари – около 20 000 лева, са вече събрани.
Апаратът ще се дари на УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив. С него ще се изследват деца, страдащи от рядко неврологично заболяване.
За Антон Казаров каузата е лична. Дъщеричката му Елисавета - на годинка и пет месеца, страда от алтернираща хемиплегия в детството.
Още: Радостна вест: Увеличил се е броят на щъркелите у нас в сравнение с преди 10 години (СНИМКИ)
Още: За седма поредна година доброволци почистват Южното Черноморие
Бащата обяви кампанията две-три седмици преди рождения ден на рожбата си и призова: "Тази година не искаме подаръци за Ели. Подарете вашия подарък на организацията и дайте надежда на всички деца, страдащи от това страшно заболяване", написа тогава в социалните мрежи Антон Кацаров.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Младежи събраха над 5 тона храна за самотни възрастни хора в Северозапада (СНИМКИ)
Още: Купена със средства от капачки: Варна с втора детска линейка
Подкрепа за инициативата му беше оказана от Асоциация „Алтернираща хемиплегия в детството“, а детската градина „Родопчанче“ в Смолян организира благотворителен базар и спектакъл за набиране на средства.От община Смолян дариха парите от продажбата на календар с красиви снимки от града и околностите му за рехабилитация на детето.
Идеята на бащата със закупуването на апаратурата за болницата в Пловдив е да се спести на други родители с подобна на тяхната съдба ходене по мъките.
С видео-ЕЕГ се изследват деца с различни неврологични заболявания и диагностиката е най-точна. Състоянието на малкия пациент се наблюдава с постоянен 24-часов видеозапис на поведението му.
Още: Четирима души получиха втори щанс за живот след донорска ситуация във Варна
Апаратура за изследване на такъв вид заболявания има само в "Св. Иван Рилски" в София. А Антон и съпругата му София минали през огромни изпитания докато разберат от какво точно е болно малкото им момиченце. В началото диагностицирали бебето им с епилепсия и го лекували погрешно.