Ако искате да приберете богата реколта от сладки череши през следващата година, тогава трябва да внимавате за растенията, които засаждате наблизо. Факт е, че някои от тях могат да попречат на дървото да расте правилно.
Какво не трябва да се засажда до черешата?
Опитните градинари са убедени, че планирането на разпределението на насажденията в градината в съответствие с нуждите на всяко растение е половината от успеха. Затова е важно всеки градинар да знае какво точно трябва да се засади край черешите, за да не остане без реколта от тези вкусни и сочни плодове.
Отслабване с череши - лекар разкри как се прави
Оказва се, че въпреки факта, че черешата е доста непретенциозно растение и дървото може да расте без много грижи от градинари, все пак трябва да се обърнете много внимание на растенията, които растат в съседство до нея. Правилно подбраните растения в съседство са гаранция за висока производителност на двете растения и повишен имунитет.
Но много градинари не знаят тези правила и засаждат зеленчуци до череши, което може да доведе до лоши добиви, болести и нашествия на вредители. Например чушки, патладжани и домати не трябва да се засаждат наблизо. Дори и да искате да спестите място, по-добре е да избягвате това съдество, защото няма да има полза от него.
Факт е, че растенията от семейство Пасленови са източници на болести, които са много опасни за овощните и ягодоплодни дървета, така че те трябва да се държат далеч от черешите.
Освен това черешите няма да растат добре, дори ако до тях са засадени определени дървета, като дъбове, кленове и брези.
Черешата е дърво, което също не може да се засажда до цариградско грозде и малини. И двата храста имат склонност към бърз растеж и това определено ще има отрицателно въздействие върху добива на череши. Освен това не можете да засадите касис близо до череши, ако искате да получите плодове и от двете растения.
Есенно поливане и торене на черешата
Извършва се след прибиране на реколтата и разрохкване на почвата около периметъра на ствола. За едно дърво са достатъчни 2-4 кофи вода в зависимост от сухотата на почвата и възрастта на растенията. По-добре е да използвате леко загрята вода - в идеалния случай тя трябва да е с 2-3 градуса по - висока от околната температура в момента на поливане.
За да се предотврати разтичането на водата, се изкопават стени или плитки окопи около ствола. Ако има силни дъждовд, тогава няма нужда да поливате овошката. Що се отнася до прилагането на торове, през есента се препоръчва да се извършва едновременно с поливането. По този начин полезните вещества ще достигнат много по-бързо до кореновата система и ще започнат да се усвояват от растенията. Подходящи за целта са фосфорно-калиеви смеси.
Хората с тези заболявания ТРЯБВА да ядат череши