Задна ножица съкруши Сърбия и изстреля Дания на върха в групата (ВИДЕО)

08 септември 2024, 22:14 часа • 1252 прочитания

Националният отбор на Дания постигна категоричен успех над Сърбия с 2:0 в двубой от група 4 на Лига "А" на Лигата на нациите. В Копенхаген Алберт Гронбек откри резултата в 36-ата минута, а през второто полувреме Юсуф Поулсен реализира прекрасна задна ножица и подпечата победата на "червения динамит".

Дания с две победи в Лига на нациите

Дания вече има 6 точки след двата успеха с по 2:0 над Швейцария и Сърбия и оглавява групата. Западната ни съседка от своя страна има само пункт в своя актив. Възпитаниците на Пикси Стойкович не създадоха нищо интересно в атакуващ план през целия мач и остават без гол в турнира.

Припомняме, че Сърбия е разтресена от скандал заради отказа на част от звездите да играят за държавата си (подробности четете в линка).