Шоу с марка "Барселона": Каталунците накълцаха Валядолид на 7 парчета, Рафиня блести (ВИДЕО)

31 август 2024, 19:56 часа • 1447 прочитания

Барселона размаза Валядолид със 7:0 в мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Рафиня се отчете с хеттрик за каталунците, а Роберт Левандовски, Жул Кунде, Феран Торес и Дани Олмо добавиха по едно попадения. Така "блаугранас" събраха 12 точки в своя актив, които им отреждат първото място в класирането.

Барселона разгроми Валядолид

Възпитаниците на Ханзи Флик натиснаха педала от самото начало. Новото попълнение Дани Олмо бе главно действащо лице в първите минути. Той уцели греда, а освен това негов гол бе отменен. В 20-ата минута логичното все пак се случи. Кубарси намери Рафиня, който откри резултата. Секунди по-късно Ямал асистира на Левандовски за 2:0. До почивката Олмо още веднъж бе спрян от страничния стълб, а Жул Кунде добави името си сред голмайсторите.

ОЩЕ: Дани Олмо блести при дебюта си в Барселона (ВИДЕО)

Барселона

Дани Олмо счупи гредите, но все пак вкара

През втората част и Левандовски уцели греда, преди Рафиня майсторски да се разпише в 64-тата минута. Малко по-късно бразилецът оформи и своя хеттрик. В 83-тата минута Дани Олмо най-накрая отбеляза. Същото стори и появилият се от скамейката Феран Торес за крайното 7:0.

ОЩЕ: Въпреки травмата: Ансу Фати запазва мястото си в Барселона, и легендарния №10