Резултати от Висшата лига: Астън Вила надигра Лестър, Евертън с фамозна издънка в края (ВИДЕО)

31 август 2024, 18:58 часа • 1111 прочитания

Астън Вила постигна ценен успех с 2:1 срещу Лестър Сити при визитата си на "Кинг Пауър Стейдиъм" в двубой от третия кръг на Висшата лига. Амаду Онана откри резултата в 28-ата минута, а асистенция записа Оли Уоткинс. През втората част Джон Дуран удвои аванса на "виненочервените". В 73-тата минута появилият се от скамейката Факундо Буонаноте реализира почетното попадение за "лисиците".

Евертън водеше с 2:0 до 87-ата минута, но...

Евертън се издъни по фамозен начин при домакинството си на Борнемут. “Карамелите” водеха с 2:0 до 87-ата минута преди да загубят с 2:3. Гостите отбелязаха два гола в добавеното време и си тръгнаха с три точки от “Гудисън Парк”.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: 10 от Арсенал загубиха точки срещу Брайтън, спорен червен картон беляза мача (ВИДЕО)

Тимът на Шон Дайч поведе с две попадения в началото на второто полувреме. Майкъл Кийн откри резултата, а Доминик Калвърт-Люин удвои. Антоан Семеньо върна надеждите на “черешките” 180 секунди преди края на редовното време. Люис Кук възстанови паритета, а резервата Луис Синистера отбеляза победния гол в 96-ата минута.