Реал вдигна Купата на Краля след труден успех над Осасуна (ВИДЕО)

07 май 2023, 01:07 часа • 1590 прочитания

Реал Мадрид спечели Купата на Краля след трудна победа с 2:1 над Осасуна във финала. В герой за „кралете“ се превърна Родриго, който реализира и двете попадения в срещата. За символичните гости точен бе Лукас Торо. Това бе първи успех за „белия балет“ в турнира след 9 години без трофей.

Футболистите на Реал започнаха вихрено срещата, като поведоха още във втората минута. Винисиус изведе много добре Родриго, който от близко разстояние се разписа за 1:0. До края на първото полувреме „кралете“ имаха още няколко ситуации за гол, но до такъв така и не се стигна.

В 58-ата минута Осасуна върна интригата в срещата. След центриране в наказателното поле топката попадна в Лукас Торо, който с воле изравни за 1:1. Малко по-късно обаче Реал стигна до второ попадение. То бе дело на Родриго, който след рикошет се озова на отлична позиция и донесе Купата на своя тим.