Порто се върна от 3:0, за да спечели Суперкупата на Португалия

04 август 2024, 09:10 часа • 828 прочитания

Порто спечели Суперкупата на Португалия, след като се наложи с 4:3 над Спортинг Лисабон в добавеното време. Мачът се изигра в събота на Ещадио Мунисипал де Авейро. Тимът Лисабон стартира добре, като още през първире 10 минути онсало Инасио с глава откри резултата, а Педро Гонсалвеш удвои преднината. В средата на първото полувреме Джовани Куенда вкара трети гол от воле, правейки задачата на играчите на Порто още по-трудна.

Порто грабна Суперкупата на Португалия

Но тогава хората на Виктор Бруно най-накрая се съвзеха и започнаха епичния си обрат. В 28-мата минута Вендерсон Галено върна надеждата за Порто. Второто полувреме тимът показа най-добрия си футбол, отбелязвайки 2 попадения, дело на Вендерсон Галено и Нико Гонсалес. Срещата премина в добавено време, а в 101-вата минута Иван Хайме стана героят на вечерта. Така те вкараха четири безответни гола, за да вдигнат 86-ата си официална титла.

ОЩЕ: Марио Жардел: Двукратен носител на "Златната обувка", но трагичен в България