Меси се отпуши и прати Аржентина на финал на Копа Америка (ВИДЕО)

10 юли 2024, 09:53 часа • 1715 прочитания

Националният отбор на Аржентина се класира на финала на Копа Америка, след като победи Канада с 2:0 в двубой от 1/2-финалната фаза на надпреварата. Попаденията за „гаучосите“ реализираха Хулиан Алварес и Лионел Меси, за когото това бе първи гол в тазгодишното издание на турнира.

Аржентина поведе рано

Аржентина започна по-добре мача и поведе в 22-ата минута. Родриго де Пол намери по отличен начин Хулиан Алварес по въздуха и нападателят с прецизен удар се разписа за 1:0. До края на първата част „албиселесте“ имаха още две добри положения, но с пропуски се отличиха Анхел ди Мария и Лионел Меси.

Меси се разписа след почивката

Малко след началото на втората част Аржентина реализира втори гол. Енцо Фернандес стреля от границата на наказателното поле, като Лионел Меси подложи своя крак на пътя на топката и я отклони в мрежата на „кленовите листа“. До края на срещата повече попадения не паднаха и „гаучосите“ се поздравиха с успеха.

На финала Аржентина ще срещне победителя от двойката Колумбия – Уругвай.

ОЩЕ: Пълна ТВ програма за Копа Америка 2024.