Манчестър Сити губеше до 89-ата минута, но надви Юнайтед след дузпи за Къмюнити Шийлд (ВИДЕО)

10 август 2024, 19:12 часа • 1572 прочитания

Шампионът Манчестър Сити победи носителя на ФА Къп Манчестър Юнайтед след дузпи (1:1 в редовното време) на “Уембли” в традиционния двубой за “Къмюнити Шийлд”. Появилият се от скамейката Алехандро Гарначо изведе "червените дяволи" напред в 82-рата минута. Секунди преди да изтече редовното време обаче резервата Бернардо Силва прати мача в дузпи.

При 11-метровите наказателни удари голмайсторът Силва и Джейдън Санчо пропуснаха по веднъж за двата гранда при първите 5 изпълнения, след което футболистите бележеха, докато Джони Еванс не стреля в аут от бялата точка. Мануел Аканджи пък не сгреши и тимът на Пеп Гуардиола триумфира.

ОЩЕ: Сделката е факт! Атлетико Мадрид купува нападател на Манчестър Сити, заформя атомно дуо

Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед изтърва "готов" трофей

Срещата стартира спокойно. Постепенно "гражданите" започнаха да налагат своето темпо. В 24-тата минута те стигнаха до най-добрия си шанс. Лисандо Мартинес сгреши с подаването, Боб пресече и веднага намери МакАтий, чийто техничен изстрел срещна гредата. Възпитаниците на Тен Хаг се посъбудиха и пропиляха две възможности чрез Маунт и Рашфрод.

"Червените дяволи" с много пропуски

След почивката Манчестър Юнайтед заигра в друго русло. В 54-тата минута красиво попадение на Фернандеш бе отменено заради засада. Малко по-късно Гарначо, Мактоминей, Пелистри и Колиър се появиха на местата на Диало, Маунт, Мейну и Магуайър. Аржентинското крило бе изключително активно и поднесе топката на Рашфорд на страхотна позиция. Англичанинът обаче уцели страничния стълб.

ОЩЕ: Манчестър Юнайтед надцака Байерн с 30 милиона, за да привлече звезда на ПСЖ

Гарначо вкара, но радостта бе кратка

В 82-рата логичното все пак се случи. Алехандро Гарначо завърши индивидуален рейд с прецизен изстрел за 1:0. Радостта в "червено" трая 7 минути. Влезлият като резерва Бернардо Силва изравни с глава. Така завършиха 90-те минути, което значеше, че носителят на трофея ще бъде решен след дузпи.