Интер избяга на Милан с ценен успех в Серия А (ВИДЕО)

18 февруари 2023, 23:46 часа • 1306 прочитания

Италианският гранд Интер надви Удинезе с 3:1 като домакин в мач от 23-ия кръг на Серия А. "Нерадзурите" се пребориха за победата, която ги откъсна на три точки пред градския съперник Милан, който пък се измъчи срещу отбора на Монца.

След 20 минути игра Интер получи дузпа, а Ромелу Лукаку вкара от бялата точка. В края на първата част обаче словенският халф Санди Ловрич успя да изравни и да прибере гостите при равен резултат на почивката.

Интер - Удинезе

През второто полувреме Интер отново си върна преднината с гол на Хенрих Мхитарян, реализиран в 73-ата минута. В самия край на срещата пък Лаутаро Мартинес оформи крайното 3:1, оползотворявайки асистенция на Д'Aмброзио.

След тази победа Интер заема втора позиция в Серия А с 47 точки - с 3 пред третия Милан и на 15 зад лидера Наполи, който в петък надви и Сасуоло.