И Сити не издържа на изкушението: Праща основен играч в Саудитска Арабия

17 юли 2023, 16:07 часа • 2686 | прочитания

Манчестър Сити се превърна в поредния отбор, който се изкуши от саудитските милиони. Медиите в Англия съобщиха днес, че един от основните играчи на „гражданите“ ще премине в местния Ал Ахли. Става въпрос за фланговия футболист Рияд Марез.

Още: Нов проблем за Пеп: Холанд обу предпазен ботуш, виси за дербито с Юнайтед (ВИДЕО)

Още: Огромна изненада: Клоп се завръща край тъчлинията, германецът поема Мбапе и компания?

Офертата за Марез

Според информациите Ал Ахли са изпратили оферта на стойност 30 милиона паунда за правата на 32-годишния алжирски национал. От Манчестър Сити пък ще приемат предложението и ще се разделят с футболиста, който носи екипа на тима в последните пет години. Самият Марез вече е договорил личните си условия със саудитците.

Рияд Марез

Алжирецът направи отличен сезон със Сити

През миналия сезон Рияд Марез се представи на много високо ниво като изигра 47 мача за тима във всички турнири. В тях той реализира 15 попадения и направи 13 асистенции. Общо за клуба той има 236 срещи, в които се е разписал 78 пъти и е подал за още 59 гола. Алжирецът е оценен на 20 милиона евро.

Още: Холанд се скъса да пропуска, но надеждите на Сити да спаси сезона с трофей са живи

Още: Барса се измъчи, но отново дръпна пред Реал

Наскоро пък нападател разкри как Гуардиола го е накарал да напусне Сити.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес