Ливърпул се класира за 1/8-финалите на турнира ФА Къп, след като победи Норич с категоричното 5:2. Мърсисайдци не оставиха никакви шансове на гостите на своя стадион „Анфийлд“ и с попадения на Къртис Джоунс, Дарвин Нунес, Диого Жота, Върджил ван Дайк и Райън Гравенберх. За Норич точни бяха Бен Гибсън и Борха Сайнц. Успехът на „червените“ дойде само два дни след шокиращата новина, че мениджърът на тима Юрген Клоп ще напусне клуба след края на сезона.
Още: Фенербахче стори голям подвиг, но рулетката при дузпите изхвърли тима на Моуриньо от Лига Европа
Още: 9 гола в един мач и взети поправки: РЕЗУЛТАТИ от Лига на конференциите
Норич опитваше да държи преди почивката
Домакините от Ливърпул започнаха по отличен начин срещата, като още в 16-ата минута Къртис Джоунс се възползва от отлично подаване на МакКонъл и матира стража на гостите. Норич обаче успя да изравни малко по-късно, когато Бен Гибсън се разписа след асистенция на Сара. Мърсисайдци продължиха да натискат съперника си и в 28-ата минута Брадли намери отлично Дарвин Нунес, който върна преднината на домакините.
През втората част Ливърпул вкара три гола
Още: В мач с три дузпи: Юнайтед се спука да изтърва, но се класира напред в Лига Европа
Още: Червен картон уби римска мечта в Лига Европа! 4-кратен европейски шампион се сгромоляса
We’re through to the fifth round of the Emirates FA Cup! 🙌
Posted by Liverpool FC on Sunday, January 28, 2024
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ливърпул вади 100 милиона за един от героите на ПСЖ, впечатлил на "Анфийлд"
Още: Мисия „Нов договор“ в Байерн продължава, цел на Барса и Реал остава в Мюнхен
Малко след старта на второто полувреме Ливърпул поведе с 3:1. Този път точен бе Диого Жота. В 63-ата минута мърсисайдци решиха всичко в срещата с четвърти гол. Той бе дело на Върджил ван Дайк, който бе намерен по отличен начин от Доминик Собослай. Норич успя да върне едно попадение чрез Сайнц в 69-ата минута. Дълбоко в добавеното време на двубоя Ливърпул реализира и пето попадение чрез Райън Гравенберх и по този начин си гарантира участие на 1/8-финалите на ФА Къп.
По-рано днес мач от ФА Къп бе прекъснат заради сбиване по трибуните.