Челси възнамерява да предложи 80 милиона евро за правата на португалския национал Жоао Феликс. В момента нападателят играе на „Стамфорд Бридж“ като преотстъпен от Атлетико Мадрид, а „сините“ платиха 11 млн. евро за наема на офанзивния футболист. В договора между двата клуба обаче няма записана клауза за откупуването му.
Още: Байерн се спука да пропуска, но разгроми тим от топ 3 в Бундеслигата
Още: Ливърпул подчини Сити и направи голяма крачка към титлата във Висшата лига
Ръководството на Челси е много доволно от представянето на 23-годишния футболист в клуба. Той пристигна в тима през зимата, а вече убеди шефовете да го вземат за постоянно, като те са готови да извадят исканите от Атлетико 80 милиона евро за правата му. Откакто облече екипа на „сините“ той изигра 8 мача във всички турнири, в които е реализирал едно попадение. Очаква се лично собственикът на Челси Тод Боели да води преговорите за закупуването на нападателя.
Жоао Феликс бе закупен от Атлетико Мадрид през лятото на 2019 година. Тогава „дюшекчиите“ броиха 127 милиона евро на Бенфика, за да го привлекат. Младият нападател обаче така и не успя да впечатли треньора на „рохибланкос“ Диего Симеоне, въпреки че изигра 131 мача за Атлетико във всички турнири, в които се отчете с 34 гола и направи 18 асистенции.
Още: Маестро Модрич блесна при успех на Реал Мадрид! На върха в Ла Лига е напечено
Още: Трудни времена за Мъри: Бивша звезда на ЦСКА задълбочи кризата в Гьозтепе (ВИДЕО)
La línea que contamos en su día sobre Joao Félix no cambia, al contrario, se refuerza.
— Matteo Moretto (@MatteMoretto) March 11, 2023
El portugués está muy contento con su experiencia en Londres y presionará para quedarse en el Chelsea. Quiere que sea un proyecto a largo plazo.
Todd Boehly negociará con el Atlético de… https://t.co/7Ag5wS9gg7 pic.twitter.com/OpL5hvjsRE
Още: Ла Лига и Серия А имат нови лидери: Опашкари озориха два от най-силните отбори на планетата
Вчера Челси и Феликс победиха Лестър и го засилиха към Чемпиъншип.