Аржентина излезе безгрешна от групите на Копа Америка (ВИДЕО)

30 юни 2024, 16:22 часа

Аржентина приключи груповата фаза на Копа Америка с пълен актив от 9 точки. "Албиселесте" се наложиха категорично с 2:0 над Перу и записаха трета поредна победа в своята група А. Големият герой в този мач за "гаучосите" се казва Лаутаро Мартинес, който наниза и двете попадения.

Аржентина е на 1/4-финал, Меси не игра

Нападателят на Интер се разписа в 47-ата и 86-ата минута. В 70-ата минута Аржентина получи дузпа, но Леандоро Паредес прати топката в гредата. В заключителните моменти от редовното време Перу имаше отличен шанс, след като изстрел с глава на Франко Санелато се отби от страничния стълб.

ОЩЕ: Бразилия сгази Парагвай и взе първа победа на Копа Америка (ВИДЕО)

Канада продължава напред на Копа Америка

"Албиселесте" играха без контузената си звезда Лионел Меси, но въпреки това създадоха доста положения пред вратата на противника. В другата среща от група „А“ Канада и Чили завършиха наравно 0:0, което се оказа достатъчно за „кленовите листа“ да завършат на втора позиция и също да продължават напред.

ОЩЕ: Копа Америка 2024: Пълна програма | мачове | отбори | ТВ излъчване