5 от 5: Хищникът Барселона разкъса миналогодишния феномен в Ла Лига (ВИДЕО)

15 септември 2024, 19:15 часа • 1112 прочитания

Барселона продължава своето перфектно представяне в Ла Лига! "Блаугранас" постигнаха нов разгром, а този път в тяхна жертва се превърна феноменът от миналогодишния сезон Жирона. В каталунското дерби възпитаниците на Ханзи Флик надделяха с 4:1 и оглавиха класирането със 100%-ов актив от 15 точки.

Барселона размаза Жирона

От първия съдийски сигнал "лос кулес" бяха по-активният тим. Техният натиск се ознаменува с попадение в 30-ата минута, когато Ямал откри резултата. 7 по-късно младият талант удвои аванса на отбора си с мощен шут. В края на първото полувреме Жирона получи дузпа, но ВАР се намеси и главният съдия отмени 11-метровия наказателен удар.

ОЩЕ: Звезда на Барса отказал 100 милиона от Саудитска Арабия

Барселона

След почивката Дани Олмо се възползва от подаване на Жул Кунде и се разписа за 3:0. В 64-тата минута и Педри добави името си към голмайсторите. Малко преди да изтече редовното време Кристиан Стуани реализира почетното попадение за "жирондинци". В 86-ата минута Феран Торес получи директен червен картон и остави Барса с десет души до края на мача.

ОЩЕ: Бивш играч на европейски грандове ще възражда кариерата си в Бразилия