Зеленски благодари на Байдън за подкрепата на САЩ за Украйна (ВИДЕО)

20 октомври 2023, 01:27 часа • 2372 | прочитания

"Благодарен съм на президента Байдън, Конгреса, на двете партии и на целия американски народ за мощната подкрепа и лидерство, което помага за обединението на света в защитата на живота и основания на правила международен ред". Това заяви украинският президент Володимир Зеленски в традиционното си вечерно видео обръщение, след като проведе телефонен разговор с американския си колега. 

Още: "По-добре се притеснявайте за Владивосток": Полски министър с обръщение към Русия (ВИДЕО)

Още: Въздушна тревога в цяла Украйна, Киев отговори с атака по Крим (ВИДЕО)

Още: Зеленски: Обещаната от САЩ помощ ще бъде постоянна (ВИДЕО)

"Украинците знаят колко е важно силното единство в защитата от терор, от агресия. Единството е тук у нас. Единство в страни партньори, особено в Америка. Единството на света. Обсъдихме по-нататъшни съвместни стъпки в защитата на свободата Обсъдихме отбранителната подкрепа, освен всичко друго, "атаките" могат да ни помогнат да ускорим освобождението на Украйна от окупатора", категоричен бе той.

Още: Зеленски на 600-ия ден от войната: Съмненията не бива да разяждат волята ни (СНИМКИ)

Още: "Украйна ще защитава своите принципни позиции": Какво се случи на срещата в Лондон?

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 24.04.25 - Какво съдържа окончателното мирно предложение на Тръмп?

"Разбира се, говорихме и за помощи за Украйна догодина - за тежък пакет в подкрепа за държавата ни. Америка ще подкрепи прилагането на Формулата на мира и уведомих президента Байдън за следващата голяма международна среща относно този план, която ще се проведе в Малта този месец", допълни Зеленски.

Още: Напук на предупрежденията на Брюксел: Вучич ще присъства на парада на 9 май в Москва

Още: Ватиканът обяви 9-дневен траур: Ето кога започва

Припомняме, че във вторник Украйна съобщи, че е използвала успешно за пръв път ракетите ATACMS с обсег до 165 км., които Вашингтон е доставил тайно. Руският президент Владимир Путин заяви в сряда, че прехвърлянето на оръжия няма да повлияе на войната и само ще удължи "агонията" на Украйна.

Следете развитието на войната в Украйна тук

Още: Затвориха за кратко американска военна база в Германия: Каква е причината?

Още: Нова поредна руска катастрофа: раждаемостта спадна до нивата отпреди векове

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес