Зам-командирът на "Азов": Руснаците започнаха щурм на "Азовстал" (СНИМКИ)

03 май 2022, 15:09 часа • 49621 | прочитания

Руските окупатори са предприели щурм срещу завода "Азовстал" в Мариупол. Това съобщи заместник-командирът на полк "Азов" Святослав Паламар за "Украинская правда". Според него окупаторите се опитват да проникнат в завода в момента.

Още: Хърватия след приемането на еврото: Приливът на туристи расте

Още: Обяснено: Защо Черно море е толкова важно за Украйна и Русия?

По думите му металургичният комплекс е бомбардиран цялата нощ с въздушни бомби. Две цивилни жени, които са се подготвяли за евакуация, са загинали (ВИЖТЕ: снимките и видеото по-долу), десетина други цивилни са със счупени крайници, под развалините има още хора, до които още не са достигнали, за да ги разкопаят. В момента именно тече атаката.

Първо за това е съобщил журналистът Андрей Цаплиенко в своя канал в Telegram. "В момента се опитват да проникнат на територията на завода. Информацията се потвърждава от заместник-командира на полк "Азов". Все още няма повече подробности", пише той. Цаплиенко припомни, че преди щурма руската авиация е бомбардирала "Азовстал" в продължение на няколко часа. Избухнал е мащабен пожар, стълбът дим се вижда от целия Мариупол.

Министерството на отбраната на Руската федерация вече намери извинение за нападението като заяви, че са „започнали да унищожават огневите позиции на "Азов" и въоръжените сили на Украйна при "Азовстал", когато те нарушиха режима на тишина“.

Още: Проливен дъжд превърна в реки улиците на гръцки остров (ВИДЕО)

Още: Немското разузнаване: През 2030 г. Русия подготвя нападение срещу НАТО

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес