Властите в Южна Полша съобщиха, че в петък е бил открита мъртва жена, след като експлозия е разрушила половината от стара евангелска енория в град Катовице.
Още: В Кремъл се изплашиха за живота на Путин: Делегация се опита да му поднесе опасен подарък
Още: "Русия се стреми към смърт и разруха": Молдовският президент осъди новите удари по Киев
По данни на областния управител - при взрива са ранени най-малко 7 души. Те са били извадени изпод руините от спасителните екипи.
A gas explosion occurred in a residential building in #Katowice, #Poland.
— NEXTA (@nexta_tv) January 27, 2023
As a result of the explosion, the house partially collapsed. 7 people were pulled out from under the rubble, they are being helped. pic.twitter.com/vtiIDrN2Hm
Още: Тайните на фараона Рамзес II: Откриха скрити послания върху египетския обелиск в Париж
Още: Съпротивата срещу Путин се втвърдява: СУ-30СМ за 50 млн. долара изгоря в Ростов на Дон (ВИДЕО)
Губернаторът Ярослав Вичорек заяви, че първоначално е било съобщено за две изчезнали жени, но малко след обяд пожарникарите са открили тялото на една от тях в развалините. Вичорек добави още, цитиран от Associated Press, че се надява другата жена да бъде открита жива сред отломките или на безопасно място.
Инцидентът е станал в 3-етажна тухлена къща, която принадлежи на енорията. Пожарникарите твърдят, че вероятната причина за експлозията е газ, използван за отопление и готвене.
Още: Вигенин и Пенкова с поредна благотворителна инициатива: „Да си различен е привилегия!“
Още: Вбесява мамашите: Руски дядо пуска националния химн и вика „Слава на Украйна!“ (ВИДЕО)
Свидетели разказаха пред полските медии, че сред ранените има малки деца. Всички те са били откарани в лечебно заведение.
Говорителят на детската болница в Катовице Войчех Гомолка каза, че две момичета на 5 и 3 години са пристигнали с наранявания по крайниците и главите и леки изгаряния, но са стабилни и в съзнание.
Още: 82 000 литра евродизел отидоха в Дунава
Още: Зеленски: Ще преговаряме с руските терористи, когато спрат огъня. И това е огромен компромис