Във Великобритания министрите обмислят по-строги ограничения върху пушенето на открито като част от стремежа за постепенно премахване на тютюна.
Още: Вбесява мамашите: Руски дядо пуска националния химн и вика „Слава на Украйна!“ (ВИДЕО)
Още: Вигенин и Пенкова с поредна благотворителна инициатива: „Да си различен е привилегия!“
Къде няма да може да се пуши?
Възможно е тютюнопушенето да бъде забранено в градините и дворовете на кръчми и ресторанти, пред болниците и спортните площадки.
ОЩЕ: Без цигари за родените след 2009 г. в Англия
Мерките се предлагат като част от по-строг вариант на законопроекта за тютюна и цигарите от предишното правителство на консерваторите, целящ да забрани продажбата на тютюн на всеки, роден след януари 2009 г., съобщи БНР
Още: 82 000 литра евродизел отидоха в Дунава
Още: Зеленски: Ще преговаряме с руските терористи, когато спрат огъня. И това е огромен компромис
Този законопроект беше внесен в парламента, но падна след свикването на общите избори. При откриването на парламента миналия месец новото лейбъристко правителство обеща да въведе отново законодателството за прогресивно увеличаване на възрастта, на която хората могат да купуват цигари.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Момче наръга с нож свои съученици в частна гимназия (ВИДЕА)
Още: Цял град се "напуши", след като полицаи изгориха тонове канабис
Вестник "Сън" съобщи, че разполага с информация, която потвърждава, че има план за разширяване на забраната за пушене на закрито въпреки известна опозиция в правителството.
ОЩЕ: Отличници: България е на първо място по тютюнопушене в ЕС
Министерството на здравеопазването и социалните грижи заяви, че не коментира изтичането на информация, но обмисля набор от мерки, така че "най-накрая Великобритания да бъде без тютюнев дим".
Още: "Искаше да умре у дома си": Лекар разказа последните мигове на папа Франциск
Още: Греда за сепаратизма: Спират парите за партията на Милорад Додик
Говорител на министерството допълни, че тютюнопушенето отнема 80 000 живота годишно, оказва огромен натиск върху националното здравеопазване и струва милиарди на данъкоплатците.