Във Великобритания министрите обмислят по-строги ограничения върху пушенето на открито като част от стремежа за постепенно премахване на тютюна.
Още: Германия осъди друмите на Тръмп, че Зеленски е "диктатор"
Още: Подготвят траурната церемония за папата
Къде няма да може да се пуши?
Възможно е тютюнопушенето да бъде забранено в градините и дворовете на кръчми и ресторанти, пред болниците и спортните площадки.
ОЩЕ: Без цигари за родените след 2009 г. в Англия
Мерките се предлагат като част от по-строг вариант на законопроекта за тютюна и цигарите от предишното правителство на консерваторите, целящ да забрани продажбата на тютюн на всеки, роден след януари 2009 г., съобщи БНР
Още: Заради "остър недостиг на въоръжение": Дания увеличава значително военния си бюджет
Още: Борис Джонсън с интересно обяснение за поведението на Тръмп спрямо Украйна и Зеленски
Този законопроект беше внесен в парламента, но падна след свикването на общите избори. При откриването на парламента миналия месец новото лейбъристко правителство обеща да въведе отново законодателството за прогресивно увеличаване на възрастта, на която хората могат да купуват цигари.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В Белград: Преподаватели охраняват студентския протест след поредния инцидент
Още: Зеленски: Да признаем наши земи за руски? Няма да го направя (ВИДЕО)
Вестник "Сън" съобщи, че разполага с информация, която потвърждава, че има план за разширяване на забраната за пушене на закрито въпреки известна опозиция в правителството.
ОЩЕ: Отличници: България е на първо място по тютюнопушене в ЕС
Министерството на здравеопазването и социалните грижи заяви, че не коментира изтичането на информация, но обмисля набор от мерки, така че "най-накрая Великобритания да бъде без тютюнев дим".
Още: "Великата" руска инженерна мисъл: Селскостопански мрежи срещу украинските дронове (ВИДЕО)
Още: "Никой освен Путин не е искал война в Украйна": Германия е за траен мир
Говорител на министерството допълни, че тютюнопушенето отнема 80 000 живота годишно, оказва огромен натиск върху националното здравеопазване и струва милиарди на данъкоплатците.