В Крим: Руснаците местят боеприпаси и оръжие, за да го спасят, казват украинските партизани (СНИМКИ)

26 март 2024, 06:44 часа • 3506 | прочитания

Окупаторите започнаха да се паникьосват, местят оръжейни складове от Крим. Това обяви в официалния си канал в Телеграм украинското партизанско движение "Атеш".

Още: Русия атакува Харков, има пострадали (ВИДЕО)

Още: САЩ възстановяват доставките на ключово за Украйна оръжие (ВИДЕО)

Според информацията на партизаните, напоследък руснаците масово разместват и преместват полеви складове с боеприпаси, преидмно артилерийски. "По наша информация това се дължи преди всичко на успешните удари на украинските сили за отбрана по Севастопол и Гвардейское", добавят партизаните. Според германския таблоид "Билд" украинската ракетна атака срещу Севастопол от 23 март вечерта е най-голямата и успешна от началото на войната - поне 5 крилати ракети Storm Shadow и Scalp пробиха руската ПВО. Най-малко 2 от тях са поразили важни за Руския черноморски флот сателитни чинии, радарни системи и административни сгради. Прехваната от руснаците е само една ракета: Атака: Севастопол е под обстрел, Белгород - също (ВИДЕА)

"Интересното е, че окупаторите прехвърлиха реактивни снаряди на ракетни установки за залпов огън "Ураган", а както кримчани вече знаят, те се взривяват перфектно дори при попадение с малък по мащаб боеприпас", уточняват партизаните. Те дават координати на новия склад на специално тези боеприпаси: 45.006723, 34.261420

"Окупационното командване отново прави груба грешка, като премества такива обекти, като смята, че няма да проследим маршрутите на движение", заявяват от "Атеш".

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 14.03.25 - Какви са сценариите за мир в Украйна?

Още: Португалският президент определи дата за парламентарните избори

Още: Асиметрична война: Руски ракети и дронове удариха цяла Украйна, петролно депо гори в Крим (СНИМКИ и ВИДЕО)*

Още: "Нямам намерение да целувам химикалки": Мицкоски пак отказва да впише българите в конституцията на РСМ

Още: Много предвидими, много манипулативни думи: Зеленски за позицията на Путин по примирието (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес