Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

В Женева Байдън и Путин възобновяват диалога

16 юни 2021, 06:20 часа • 1737 прочитания

Агенцията отбелязва, че това е първата среща на четири очи на двамата държавни глави, откакто през януари Байдън влезе в Белия дом.На фона на засилено напрежение президентите на САЩ и Русия - Джо Байдън и Владимир Путин се срещат в швейцарския град Женева.

Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)

Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)

 Това коментира "Ройтерс".

Агенцията отбелязва, че това е първата среща на четири очи на двамата държавни глави, откакто през януари Байдън влезе в Белия дом.

Путин и Байдън ще разговарят в луксозната вила "Ла Гранж" на брега на женевското езеро. По предварителна програма това ще бъде серия от срещи в продължение на 5 часа. За съжаление не е предвидена обща пресконференция. Все пак и Путин и Байдън обещаха да говорят по отделно пред медиите.

Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София

Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници

Очакванията не са големи, но и двамата президенти се надяват срещата да доведе, ако не до друго, то поне до стабилност и предсказуемост в отношенията между САЩ и Русия.

 От изтеклата информация става ясно, че Путин и Байдън ще обсъдят контрола над ядрените оръжия, ескалацията на напрежението в Украйна, незаконното анексиране на Крим, киберсигурността и демокрацията в Русия. И не на последно място възстановяването на дипломатическите отношения между двете страни.

 

Очаква се Байдън да поиска от Путин освобождаването на Алексей Навални.

Още: Сириец на 19 години е заподозреният за нападението в Берлин

Още: Папа Франциск няма да води неделната служба за втора поредна седмица

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес