Украйна се готви да прави престъпници войници: Има законопроект

13 март 2024, 19:53 часа • 3504 | прочитания

Украйна се готви да използва осъдени хора (затворници) за войници - това става ясно от постъпил в деловодството на Върховната рада (украинския парламент) законопроект.

Още: Русия наваксва след "великденското примирие": И Харков беше поразен (ВИДЕО)

Още: Специален трибунал за Путин в Хага: Проектът е готов

Внасянето на законопроекта е видимо на сайта на украинския парламент. Той е със следния предмет: "Проект на закон за изменение на Наказателния кодекс на Украйна, Наказателно-процесуалния кодекс на Украйна и други законодателни актове на Украйна за условно освобождаване за военна служба по договор по време на специален период". С други думи, готвят се законови поправки, които да позволят на осъдени хора да излязат условно на свобода, за да служат - какво ще стане след края на службата тепърва ще се изяснява и оформя като закон.

Тепърва ще стане ясно осъдени за какви точно престъпления биха могли да станат войници във Въоръжените сили на Украйна (ВСУ). Досега публично се обсъждаше в никакъв случай това да не може да са хора с тежки присъди - за убийство, изнасилване и т.н.

Още: Русия се опитва да вербува украински затворници

Още: Как се избира папа: Дипломатът Богдан Паташев с детайли около конклава отвъд прожекторите (ВИДЕО)

Още: Путин: Ветераните от спецоперацията са златният елит на Русия, страната ще бъде предадена в ръцете им (ВИДЕО)

Дебатът дали затворници да станат войници в украинската армия не е от вчера - има немалко позиции и то в самата армия против. Затова и има идеи да се сформират части изцяло от осъдени хора.

Помилвани от Зеленски: Колко бивши украински затворници се бият на фронта?

Още: Руска атака в Запорожие: Има загинал, а десетки са ранени, сред тях и деца (ВИДЕО)

Още: Отиде си скулптор, известен с противоречивите си творби (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес