Украйна и Русия започнаха разговори за размяната на военнопленниците, заловени в Курска област по време на операцията на украинските въоръжени сили.
Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)
Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)
Киев не разкрива точния брой на пленените там руски военни, но се говори за стотици, пише Financial Times, позовавайки се на източници от украинското разузнаване. Само през днешния ден, 15 август, се появи информация за пленени наведнъж 102-ма руски военни в добре оборудвано бетонно укритие след акция на украинските спецслужби. Най-масовият удар на украинската армия за ден (ВИДЕА и СНИМКИ)
Както обяви и украинският президент Володимир Зеленски големият брой пленници в Курска област ще помогне на Украйна да си върне хиляди военни и цивилни, държани от руснаците от началото на руската инвазия. За Украйна това е фундаментално важен въпрос, каза Зеленски на 12 август. Зеленски: Путин започна с катастрофата на подводницата "Курск". Сега Курск ще е краят му
По-рано комисарят на Върховната рада по правата на човека Дмитро Лубинец заяви, че за първи път Русия сама е инициирала разговори за размяната на военнопленници, което е прецедент от началото на войната.
Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София
Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници
Ukrainian media outlet TSN managed to record more footage of the large group of Russian servicemen which were captured recently. pic.twitter.com/AvEpPcfuAh
— NOELREPORTS 🇪🇺 🇺🇦 (@NOELreports) August 15, 2024
Още: В Австрия подготвят коалиционно правителство
Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво