Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Укор и одобрение в Европа след имигрантските мерки на Лондон

27 март 2013, 10:11 часа • 5847 прочитания

Премиерът на Швеция Фредрик Рейнфелд разкритикува британския си колега Дейвид Камерън, който представи план за ограничаване на достъпа на имигрантите до социални помощи, предаде АФП.

Още: Германия осъди друмите на Тръмп, че Зеленски е "диктатор"

Още: Подготвят траурната церемония за папата

„Смятам, че това е неправилно. Вярвам в Европа, която трябва да бъде отворена, трябва да има свободно движение. Вместо това трябва да мислим как хората, които идват тук, могат по-лесно да си намерят работа”, каза Рейнфелд.

Премиерът посочи, че след отварянето на своите граници за България и Румъния Швеция не се е сблъскала с голям наплив от имигранти от двете страни, които да злоупотребяват с щедрата шведска социална система.

„Всички ни предупреждаваха за огромен социален туризъм, но това не се случи”, добави шведският министър-председател.

Още: Заради "остър недостиг на въоръжение": Дания увеличава значително военния си бюджет

Още: Борис Джонсън с интересно обяснение за поведението на Тръмп спрямо Украйна и Зеленски

Най-голямата крайнодясна партия във Франция, Национален фронт, пък приветства британския премиер Дейвид Камерън за решението му да въведе ограничения за социалните права на имигрантите.

„Национален фронт приветства речта на британския премиер, който наруши табуто за непоносимата цена на имиграцията за европейските страни”, пише в свое изявление заместник-председателят на партията Луи Алио.

„В момент, в който данните за безработицата непрестанно растат, а дефицитите се увеличават, се поражда спешната необходимост за въвеждане на национално приоритетни мерки за трудовата заетост, жилищното настаняване и социалната и здравната помощ”, се казва още в текста.

Изявлението бе направено по повод речта на Камерън за ограничаване на правата на имигрантите за достъп до социалните помощи, общинските жилища и безплатните здравни грижи.

Още: "Великата" руска инженерна мисъл: Селскостопански мрежи срещу украинските дронове (ВИДЕО)

Още: "Никой освен Путин не е искал война в Украйна": Германия е за траен мир

От своя страна, Национален фронт иска Париж да даде предимство на французите при даването на социални жилища и работа, както и да се преустанови отпускането на семейни добавки за граждани на страни извън ЕС.

В същото време в дебата за прилива на имигранти от Румъния и България към Северен Рейн-Вестфалия се разрази спор между големите партии в Германия, пише германският в. „Генерал Анцайгер”.

Моника Дюкер от Зелените обвини министъра на вътрешните работи на Германия Ханс-Петер Фридрих в популизъм заради позицията му спрямо имигрантите.

По-рано Фридрих призова за по-строг контрол срещу имигрантите, които опитват да извършат измами със социалните помощи.

От своя страна, министърът на труда и интеграцията на провинция Северен Рейн-Вестфалия Гунтрам Шнайдер се изказа срещу „прекалената паника във връзка с имиграцията”. Същевременно обаче Шнайдер подчерта, че проблемите не бива да бъдат омаловажавани и че няма никакъв смисъл да си затваряме очите пред тях.

Германските градове, които са най-силно засегнати имигрантската вълна на българи и румънци, са Дуисбург, Дортмунд, Кьолн, Дюселдорф и Хам.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес