Датският парламент обсъжда днес проектозакон, който ще забрани изгаряне на Корана, след като серия от осквернявания на свещената за исляма книга предизвикаха гняв в мюсюлмански държави, предаде АФП, цитирана от БНР.
Още: Венеция потъва: Стартира радикален план за повдигане на целия град над водата
Още: Кошмар без край: Русия атакува с дронове Одеса и Харков (ВИДЕО)
Още: Швеция няма да последва Дания със забрана за изгарянето на Корана
Близо 1000 демонстранти опитаха да протестират пред посолството на Дания в строго охраняваната Зелена зона в Багдад в края на юли след призив на радикалния шиитски духовник Муктада Садр.
Датското правителство обяви, че такива случаи на напрежение представляват риск за националната сигурност.
Още: Заради кражба на кабели: Хиляди пътници блокирани в Испания (СНИМКИ)
Още: Кралица Елизабет се поклони пред друг човек само един път, но символиката е категорична (ВИДЕО)
Още: Анкара осъди поредното подпалване на Корана
Законопроектът цели да превърне в престъпление "публично или с намерение за неподходящо отношение пред по-широк кръг към текст със силна религиозна значимост за религиозна общност".
Още: Вербуване и Телеграм похвати: Кремъл възпитава терористи от отвлечени украински деца
Още: Унгария: Можем да спрем Украйна за ЕС
Нарушите може да бъдат наказани с до 2 години затвор.
Между 21 юли и 24 октомври т.г. в Дания са регистрирани 483 изгаряния на книга или флаг, сочат данни на националната полиция.
Още: Кардиналите са вече в Рим: Кога започва конклавът? (ВИДЕО)
Още: Големите градове ще опустеят? Кризата с имоти в Германия се задълбочава