Стратегията на Русия: Лавров тръгва на обиколка в Латинска Америка

19 февруари 2024, 06:57 часа • 2507 | прочитания

Руският външен министър Сергей Лавров ще пристигне на 19 февруари на работно посещение в Куба. От тази страна ще започне латиноамериканската му обиколка, по време на която той ще посети и Венецуела на 20 февруари и Бразилия от 21 до 22 февруари, за да участва в срещата на външните министри от Г-20.

Още: Съдбата на окупираните украински земи: Твърди изявления и гръмки слухове

Още: Осъдиха задочно на 6 г. затвор главния редактор на „Новая газета Европа“ Кирил Мартинов

В Хавана се очаква Лавров да се срещне с кубинския си колега Бруно Родригес Париля и с президента на републиката Мигел Диас-Канел. Отношенията между Русия и Куба са исторически приятелски и стратегически, като в тази връзка на разговорите ще бъдат разгледани мерки за по-нататъшното им развитие в редица области.

Според Мария Захарова, официален говорител на руското дипломатическо ведомство, страните ще обърнат внимание на задълбочаването на политическия диалог и изграждането на сътрудничество в търговско-икономическата, научно-техническата, културната, хуманитарната и други сфери. По думите ѝ се планира да бъдат обсъдени широк кръг от двустранни въпроси, както и глобалният и регионалният дневен ред. По време на срещите си с кубинското ръководство руският външен министър със сигурност няма да пренебрегне последните събития около Украйна и ивицата Газа, предава БГНЕС. 

ОЩЕ: Заради сваления самолет: Лавров поиска извънредно заседание на ООН

Още: Бум, тряс, прас: Путин получи взривяващо предупреждение за парада на 9 май на Червения площад (ВИДЕО)

Още: Депресия, треперещи ръце и припадъци: Защо се пази в тайна здравето на канцлерите на Германия?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес