Русия започна да купува банани от Индия и ще увеличи вноса от тази страна, съобщи Руската служба за ветеринарен и фитосанитарен контрол, цитирана от Ройтерс. Решението е взето, след като Москва се отказа от най-големия си вносител Еквадор, заради решението му да размени старото си съветско военно оборудване за нови оръжия от САЩ.
Още: "Франциск беше съвестта на света": Проф. Владимир Градев за посланията на светия отец (ВИДЕО)
Още: Христо Грозев пред ЕП: За Русия хибридната война е идеология и индустрия
Първата пратка банани от Индия е транспортирана в Русия през януари, а следващата е планирана за края на февруари, съобщиха службите и добавиха, че "обемът на износа на плода от Индия към Русия ще се увеличава".
ОЩЕ: Русия остава без банани заради оръжейна сделка?
Имало пестициди
Миналата седмица Руската служба за ветеринарен и фитосанитарен контрол отмени вноса на банани от пет еквадорски компании, твърдейки че е открила пестициди в техните продукти.
Още: Един от най-големите руски складове за боеприпаси гърми жестоко, тече евакуация (ВИДЕО)
Още: В Украйна има 63 хиляди безследно изчезнали лица и само малка част са в плен
Медиите в Еквадор съобщиха, че според Агенцията по безопасност на храните в страната само 0,3% от доставките на плода за Русия са съдържали вредители, което не представлява опасност.
Оръжейна сделка
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Как и защо Путин изневиделица си хареса талибаните в Афганистан?
Отказът на доставките на банани дойде, след като Москва осъди споразумение, съгласно което Еквадор ще предаде съветско военно оборудване на САЩ, в замяна на ново американско въоръжение на стойност 200 милиона долара.
ОЩЕ: Военни и дипломати от САЩ отиват в Еквадор
Съединените щати обявиха, че оръжието от Еквадор ще помогне на Украйна на бойното поле срещу Русия.
Още: Русия наваксва след "великденското примирие": И Харков беше поразен (ВИДЕО)
Още: Специален трибунал за Путин в Хага: Проектът е готов
Търговските отношения между Делхи и Москва се задълбочиха от 2022 г. насам, когато западноевропейските страни наложиха санкции върху Русия, заради нахлуването ѝ в Украйна, като принудиха Кремъл да засили връзките си с Китай, Индия и други не-западноевропейски страни.