Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

САЩ няма да съкращават военното си присъствие в Германия

10 август 2021, 09:47 часа • 1742 прочитания

Американският военен контингент в Германия ще продължи да заема редица военни съоръжения, които първоначално бе планирано да бъдат върнати на ФРГ, съобщава изданието Der Spiegel. В щаба на Европейското командване на въоръжените сили на САЩ това решение се обяснява с нарастващите търсения на съоръжения в Европа, допълва агенция Фокус.

Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)

Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)

От редакцията поясняват, че става въпрос за пет военни съоръжения в различни региони на Германия. Der Spiegel припомня, че през лятото на 2020 г. бившият президент на САЩ Доналд Тръмп обяви съкращаването на американския контингент в Германия с 12 хиляди души като наказание за – според думите му - недостатъчния принос на Берлин за разходите за отбрана. Неговият наследник в Белия дом Джо Байдън обаче вече отмени това решение.

През април тази година стана известно, че САЩ планират да разширят контингента си в Германия с още 500 души, припомня Der Spiegel. Те трябва да пристигнат на германска територия до есента. Според американския министър на отбраната Лойд Остин тази стъпка трябва да се разглежда като доказателство за съюзническите отношения между Вашингтон и Берлин.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес