Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Руското министерство на извънредните ситуации предупреди руснаците да са готови с "раницата за бедствия"

29 ноември 2024, 12:57 часа • 70922 прочитания

Министерството на извънредните ситуации на Русия призова руснаците да си приготвят раница с неща от първа необходимост и да я държат под ръка. Съобщението на сайта на ведомството е адресирано до "жителите на райони, където е вероятно да възникнат природни бедствия или въоръжени конфликти".

Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)

Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)

Дадени са и инструкции как да бъдат подредени вещите - предметите от първа необходимост трябва да са поставени в джобовете на раницата и най-отгоре в нея, а дрехите за смяна да са отдолу.

През октомври във всички руски републики и области се проведе проверка на системите за оповестяване при заплаха за населението на регионално и общинско ниво. 

Още: Заради заплахите от Русия: Белгия подготвя кризисен план за действия

Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София

Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници

80 000 убити руски военни: Известни са имената им след 1000 дни война срещу Украйна

Още: В Австрия подготвят коалиционно правителство

Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес