В нощта срещу 11 юли руските сили са атакували на няколко вълни с дронове зърнените съоръжения в пристанището на Одеса. Дроновете са били свалени от украинската противовъздушна отбрана, но падналите отломки са предизвикали пожар в една от административните сгради на пристанището, съобщават от Оперативно командване "Юг" на украинските въоръжени сили във Facebook.
Още: Българска делегация на погребението на папа Франциск, ето кой ще я води
Още: Тагарев: Папа Франциск е допринесъл за връщането на отвлечени деца в Украйна
Атаката се случва точно преди изтичането на зърненото споразумение за износ на украинско зърно между Москва и Киев, чието бъдеще остава неясно. Пристанището на Одеса е един от трите ключови морски терминала за транспорт.
ОЩЕ: Убит е още един руски генерал, отървал се при предишна атака с раняване
"22 дрона-убийци бяха унищожени от силите за противовъздушна отбрана на южната отбрана, два от тях удариха административната сграда на пристанищното съоръжение. Запалили са се два пристанищни терминала, включително и зърнен. Пожарът е потушен. Няма жертви и критични щети", се казва в съобщението.
Още: Кримските татари пратиха Тръмп да си гледа работата
Още: "Франциск беше съвестта на света": Проф. Владимир Градев за посланията на светия отец (ВИДЕО)