Минути след като стана ясно, че президентът Джо Байдън се отказва от участието си в американските избори на 8 ноември, говорителят на Кремъл Дмитрий Песков коментира новината.
Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)
Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)
Още: Джо Байдън изрази пълна подкрепа за Камала Харис за вота през ноември
Той припомни, че Владимир Путин смяташе преизбирането на Байдън за по-добрия вариант от гледна точка на интересите на Русия, тъй като го определяше като "по-предсказуем". Въпреки това Песков допълни:
"Има още 4 месеца до изборите, а това е дълъг период от време, през който трябва да следим какво ще се случи по-нататък. Но нашият приоритет остават не резултатите от изборите в Съединените щати, а целите ни в специалната военна операция (войната в Украйна)".
Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София
Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници
Още: Байдън се отказва от президентската надпревара в САЩ