Папата е в болница: Отменя ли се визитата на крал Чарлз във Ватикана

18 март 2025, 09:57 часа • 432 | прочитания

Планираната за началото на април визита на британския крал Чарлз III във Ватикана няма да бъде отменена. Това съобщиха от Бъкингамския дворец. Плановете за посещението на британския монарх и съпругата му Камила остават в сила въпреки хоспитализацията на папа Франциск в римска болница. Крал Чарлз и Камила по план трябва да посетят Ватикана и Италия от 7 до 10 април.

ОЩЕ: Крал Чарлз III разкри любимата си музика и озадачи света (ВИДЕО)

Срещата на британския монарх, който е и върховен лидер на Англиканската църква, с папата е планирана за 8 април. Източник от Бъкингамския дворец изрази надежда, че здравето на папата ще позволи визитата да се осъществи.

Във Ватикана Чарлз III и Камила ще присъстват и на меса в Сикстинската капела.

Историческа визита

Визитата на крал Чарлз ще бъде историческа по време на Юбилейната за Римокатолическата църква година. Тя ще отбележи и значителна стъпка напред в отношенията между Римокатолическата и Англиканската църква, която се зароди след отцепление от Римокатолическата църква през 16-и век.

ОЩЕ: Първа снимка на папата след боледуването (СНИМКА)

Това ще бъде първата визита във Ватикана и в Италия на Чарлз III в качеството му на крал. Иначе той посети Ватикана през 2019 г., когато проведе среща с папа Франциск.

В Италия Чарлз III ще бъде приет от президента Серджо Матарела и от премиерката Джорджа Мелони. Той ще говори и пред италианския парламент и ще бъде първият британски монарх, който ще направи това. Матарела ще даде за крал Чарлз и Камила държавен банкет в президентския дворец Куиринале в Рим.

ОЩЕ: Лекарите разкриха какво е здравословното състояние на папата

По време на визитата в Италия кралската двойка ще посети и Равена, където ще присъства на церемония по повод 80-ата годишнина от освобождаването от съюзническите сили на този окупиран от нацистите район. Годишната се пада на 10 април.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес