Канцлерът на Германия Олаф Шолц прие искането за оставка на министъра на отбраната Кристине Ламбрехт, а решението за неин приемник на поста ще бъде взето в най-скоро време, съобщи говорителят на правителството Кристиане Хофман, цитиран от БГНЕС.
Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)
Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)
„Канцлерът уважава решението на Ламбрехт и ѝ благодари за добрата работа, която свърши в това трудно и пълно с предизвикателства време. В най-скоро време канцлерът ще представи на президента предложение за кандидатура на приемник на поста”, каза Хофман.
Ламбрехт ще продължи да изпълнява своите правомощия до получаването на указа за освобождаване от президента. Все още не е известно кога ще се случи това, допълни говорителят.
Според вестник „Франкфуртер Алгемайне Цайтунг”, който се позовава на източници от правителството, името на новия министър на отбраната ще бъде обявено във вторник „от уважение към решението” на Ламбрехт.
Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София
Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници