Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа
14:17 пет  16 май 2025

Номерата на Орбан: Речта на Зеленски бе изключена от официалното предаване на срещата в Будапеща

07 ноември 2024, 21:58 часа • 4609 | прочитания

Речта на украинския президент Володимир Зеленски на срещата на Европейската политическа общност в Будапеща днес не е била излъчена в официалния стрийм за разлика от изказванията на други лидери. За това съобщи Радио Свобода.

Още: Зеленски пред Европа: Путин изпрати "празни глави" на преговорите, светът да реагира на това шоу (ВИДЕО)

Още: Масивна стачка в метрото заплашва да блокира и Истанбул

Първи говори домакинът Виктор Орбан, след него Зеленски, последван от френския президент Еманюел Макрон. От тримата единствено Зеленски бе отрязан в живото излъчване като представител на унгарската страна се е оправдал, че "речта на Зеленски не е била публична" по искане на Украйна.

Още: Орбан събира европейските лидери на стадиона в Будапеща: Ще обсъждат победата на Тръмп (ВИДЕА)

Същевременно представители на офиса на Зеленски, с които са се свързали от Радио Свобода, са отрекли да са поставили изискване речта на Зеленски да не бъде публична.

Още: Мицкоски пак се жалва: Отдавна сме жертва на двустранни проблеми

Още: Възобновяване на руско-украинските преговори. За какво се договориха? (ВИДЕА)

"Речите на президента винаги са публични, ако форматът на събитието го позволява. Не сме отправяли никакви искания да не се излъчва речта публично", се казва в коментара на кабинета на Зеленски.

Припомняме, че това е първо посещение на украинския президент в Унгария от началото на руската инвазия, което не е случайно, тъй като унгарският премиер Орбан открито подкрепя путинската политика. Зеленски пристигна в Унгария за първи път от началото на войната (ВИДЕО)

В речта си на срещата на върха Зеленски заяви, че каквито и да било отстъпки пред Русия са неприемливи и това би било самоубийство за цяла Европа.

Още: Папа Лъв XIV иска да организира среща между Путин и Зеленски

Още: Хърватия връща цените "назад във времето": иска от търговците "котвена цена" в евро, за да не манипулират клиентите

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес
Failed to fetch
Failed to fetch