Незабравимо посрещане на първия влак от Киев до Херсон след освобождението (ВИДЕО)

19 ноември 2022, 21:23 часа • 2998 | прочитания

Огромно количество хора се събраха на жп гарата в освободения преди седмица от руска окупация южен областен украински град Херсон, за да посрещнат първия влак от Киев, идващ след освобождението.

Още: Как се избира папа: Дипломатът Богдан Паташев с детайли около конклава отвъд прожекторите (ВИДЕО)

Още: Путин: Ветераните от спецоперацията са златният елит на Русия, страната ще бъде предадена в ръцете им (ВИДЕО)

Видеа и снимки в социалните мрежи показаха колко много хора посрещат още една надежда за връщане на нормалното. Влакът беше изрисуван красиво с различни символи, а първият му курс се радваше на голям интерес и от пасажери.

ГАЛЕРИЯ СНИМКИ: След освобождението: Първият влак от Киев стигна до Херсон

Още: Руска атака в Запорожие: Има загинал, а десетки са ранени, след тях и деца (ВИДЕО)

Още: Отиде си скулптор, известен с противоречивите си творби (ВИДЕО)

СНИМКА: Getty Images

Припомняме, че украинските железници пуснаха в продажба и символични билети до все още окупирани от руснаците градове, включително Мариупол.

ОЩЕ: Украйна пусна в движение влак от Киев до Херсон (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес