Музеят Лувър в Париж - най-посещаваната културна институция в света, ще ограничи броя на посетителите с до една трета, за да осигури по-голямо удобство за посетителите.
Още: След нападението в Казан: Путин се закани с унищожителен отговор
Още: Нападателят от Магдебург: Незабележим и потаен
Ограничението е до 30 000 гости на ден, "за да се улесни удобното посещение и да се осигурят оптимални условия за работа на музейните служители", се казва в неотдавнашно изявление на музея.
Преди пандемията Лувърът посрещаше до 45 000 посетители дневно. Той наложи 16-седмично затваряне по време на локдауна във Франция, като тогава регистрира загуби от над 40 млн. евро.
При повторното му отваряне броят на посетителите намаля, докато хората бавно се връщаха към нормалните си дейности, а ограниченията за международни пътувания постепенно отпадаха. Решението за ограничаване на дневния брой посетители беше взето тихомълком през юни и сега е официално записано в публичните препоръки.
Още: Заподозреният за нападението в Магдебург е с повдигнати обвинения (ВИДЕО)
Това стана след назначаването на Лоранс де Кар за нов директор на Лувъра.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Германия се готви за хибридна атака от Русия
Още: По-малко от 10 дни по-късно: Позната руска петролна рафинерия пак гори (ВИДЕО)
"Положителните данни за 2022 г. са изключително окуражаващи за всички наши служители", заяви Де Кар. "Надявам се, че посетителите прекарват с удоволствие времето си в Лувъра, особено тези, които откриват музея за първи път, а те представляват 60% от тях.
"Работим все по-усилено, за да подобрим условията за посещение и да продължим да предлагаме програма с високо качество и уникален набор от изпълнения на живо, които резонират с това, което се случва в музея."
Ако достигне пълния си капацитет всеки ден, в който е отворен - той затваря всеки вторник и на три официални празника - тогава максималният брой посетители, които музеят може да достигне през тази година, е 9,3 милиона, което все още е с 300 000 по-малко от 2019 г.
Още: Албания казва край на ТикТок, но все още не завинаги
Още: Германската полиция разкри подробности за нападението в Магдебург