Благодарен съм, че при цялата сложност на ситуацията Русия държи няколко хиляди руски военнослужещи на беларуска територия. Това каза на 10 април беларуският президент Александър Лукашенко на срещата си с руския военен министър Сергей Шойгу, който бе на посещение в Минск.
Още: Тайните на фараона Рамзес II: Откриха скрити послания върху египетския обелиск в Париж
Още: Съпротивата срещу Путин се втвърдява: СУ-30СМ за 50 млн. долара изгоря в Ростов на Дон (ВИДЕО)
Не можем да се отпускаме. Виждате, че поляците и литовците започнаха да се размърдват в нашата посока. Затова руските войски на беларуска територия са добра опора за нашата армия, каза Лукашенко. Видео бе публикувано в правителствения канал в Telegram "Пул Первого".
ОЩЕ: Лукашенко: А на нас Русия ще ни осигури снаряди с истински уран (ВИДЕО)
Двамата са разговаряли за гаранции за Беларус от страна на Русия в случай на агресия. Те са обсъдили и процесите на бойната подготовка и координирането на съвместната групировка войски.
Още: Вигенин и Пенкова с поредна благотворителна инициатива: „Да си различен е привилегия!“
Още: Вбесява мамашите: Руски дядо пуска националния химн и вика „Слава на Украйна!“ (ВИДЕО)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 82 000 литра евродизел отидоха в Дунава
Още: Зеленски: Ще преговаряме с руските терористи, когато спрат огъня. И това е огромен компромис